Bently hledá domov

Dobrý den, obracíme se na Vás s prosbou o pomoc. ChS od Rybníka Češíka hledá nový domov pro BENTLYHO(Agassi). Šesti-letého kastrovaného výmarského ohaře s PP, bez loveckého výcviku. Není vhodný do domácnosti s malými dětmi, psy a feny nutno vyzkoušet. Je zvyklý žít v bytě. Hledáme zkušené majitele s pevným vedením, kteří vědí, co toto plemeno obnáší a vyžaduje. Všechny možnosti před předáním Bentlyho do adopce již byly zváženy. Jediné řešení je momentálně najít nový domov, nachází se v Praze. Kontaktní údaje: Chovatelka Petra Černá, tel. 775188080.

Frenky hledá domov

Hledáme nový domov pro šestiletého kastrovaného ohaře s PP slyšícího na jmené Frenky. Je plně očkovaný a zdravý jedinec, který je zvyklý žít v domě s přístupem na noc domů, s malými dětmi i ostatními zvířaty vychází dobře, venku na vodítku si jiných psů nevšímá. Frenky nikdy nebyl lovecky veden a ani jiným výcvikem neprošel. Potřebuje najít domov se zkušenými majiteli pro dané plemeno, kteří zvládnou jeho hyperaktivní chování a zajistí mu dostatečné vyžití ke spokojenosti všech. Momentálně se nachází v Bratislavě, pokud by byl zájem adoptovat přímo v SR, či máme zajištěn případný převoz do ČR. Majitelé CHS již ukončili její činnost a s adopcí pod spolkem Weim Help, z.s. souhlasí. Frenky odejde do svého nového domova po podpisu adopční smlouvy s uhrazení adopčního poplatku ve výši 1.500 Kč. O bližší informace je možné psát do zpráv na fb stránce Weimhelp.cz – výmarský ohař, na e-mail info@weimhelp.cz nebo se telefonicky doptat na čísle 777 667 477. Předem děkujeme za sdílení příspěvku.

Bonita hledá domov

6.5.2018

Bonita dokončila svou rekonvalescenci po náročné operaci při které jí byli vyjmuty obě mléčné lišty i s nádory a je připravena odejít do adopce. Bohužel nebylo a již nebude možné provést u Boni kastraci. Je to desetiletá akční dáma s PP, milující svou smečku, zcela vhodná k malým dětem, psům (feny si vybírá), nevhodná ke kočkám a malým hospodářským zvířatům (slepice, husy, kachny), která zvládne bydlet i v bytě. Ideální rodinou by jí byla domácnost s maminkou na mateřské dovolené. Bonitka má nemocné ledviny a doživotně bude užívat léky a krmena bude duetními granulemi. Při dodržování lékařských rad a pravidelné veterinární péče má před sebou ještě několik krásných let. Náklady na léky a veterináře budeme v plné výši doživotně hradit. Bonitka odejde do nového domova ošetřena proti vnitřním i vnějším parazitům a po podepsání adopční smlouvy. V případě zájmu o adopci nás prosím kontaktujte zde pod příspěvkem, do zpráv na našem fb, na info@weimhelp.cz či na telefonním čísle 777 667 477. Děkujeme za sdílení inzerátu. Weim Help, z.s.

15.3.2018…Bony se po operaci rozhodla, že si její dočasná ,,máma,, vedle ní projde základním veterinárním kurzem a tak se snaží poskytnout téhle malé vražedkyni slepic tu nejlepší možnou péči Bonitce se po operaci díky velkému pnutí v místě rány otevřela jizva. Její zdravotní stav konzultovalo několik veterinárních lékařů včetně kliniky Jaggy v Brně a všichni se prozatím shodli na konzervativním způsobu léčby, kdy byli nasazeny antibiotika, byl doporučen používat hemagel a denně se několikrát mění krycí materiál na ráně. Pokud by se hematom pod jizvou, který způsobuje otevírání jizvy nezačal v následujících dnech zmenšovat, tak bude přistoupeno k přešití rány, ale doufáme, že toto nebude nutné. Pokud by se například někomu z Vás doma ,,válel,, přebytečný obvazový materiál, krycí polštářky na rány ve vetší velikosti a náplasti na ně, budeme za ně vděčni Adresu pro doručení pomoci bychom opět zaslali do zprávy. Weim Help, z.s.

6.3.2018… Bonitka se hlásí již z pelíšku doma. Operace proběhla bez komplikací a na výsledky histologie budeme čekat. Díky špatnému stavu ledvin a krevním výsledkům bylo možné provést pouze odstranění dvou mléčných lišt s nádory. Organismus Bonity by zároveň kastraci nezvládl, tudíž jsme od původního záměru zároveň kastrovat ustoupili. Kéž by takové zákroky v případě včasné péče nemusela zvířata podstupovat 👍Moc děkujeme Marta Fajmonová za pooperační péči a budeme na vás myslet, ať vše probíhá co nejlépe a Bonita se rychle zahojí. Děkujeme všem, kteří na péči o Bonitu přispěli. Weim Help, z.s.

10.2.2018… Dnes se neohlásíme dobrými zprávami. V týdnu byli udělány Bonitě celkové krevní testy, které odhalili zánět v těle na který byli nasazeny antibiotika. Testy bohužel též odhalili selhávání ledvin. Zatím se nejedná o kritické hodnoty, ale i tak nejsou vyhlídky úplně příznivé. Začínáme nasazením ledvinové diety a léků na podporu správné funkce ledvin. Bonita absolvuje za cca tři týdny pouze odstranění mléčných lišt, jelikož by v narkóze současně kastraci nezvládla. Jak dopadne histologie bulek, které jsou na obou mléčných lištách je také zatím ve hvězdách. Nevíme zda Bonitě prodlužujeme život o měsíce nebo pár let, jediné co momentálně víme je, že bez těchto úkonů (operace a léčba ledvin) bychom se bavili o týdnech života. Po operaci budeme Bonitě hledat rodinu, v které bude moci v klidu a opečovávána dožít. Stane se prvním pejskem v doživotní péči spolku a jejím novým majitelům bude doživotně hrazena veterinární péče a dietní strava pro ni. Moc děkujeme všem za materiální pomoc v podobě hygienických potřeb, které zasíláte i za veškeré finanční dary. Prosíme Vás o další sdílení příspěvku, tak aby se nová budoucí rodina našla co nejdříve a Bonita mohla po rekonvalescenci odejít tam, kde jí již bude napořád dobře. Weim Help, z.s.

31.1.2018… Dnes jsme získali doplňující informace k původu Bonity. Přebírali jsme ji ze Slovenského útulku, kam se dostala po odebrání ze špatných podmínek. Jelikož se jedná o pp jedince, bylo potřeba kontaktovat ChS a upozornit je na to, že se nachází v naší péči. Toto považujeme za samozřejmost a mělo by to platit pro každého , v případě že se v jeho péči objeví jedinec s PP. Díky pomoci předsedy KCHWS jsme zajistili, že Bonitě není osm, ale deset let. ChS je již neaktivní a pokusíme se je i přes tento fakt kontaktovat. Věk Bonity jsme konzultovali s ošetřujícím veterinářem a naštěstí nebude komplikovat nadcházející operaci. Weim Help, z.s.

30.1.2018…Bonitka se hlásí z dočasné péče. Po první kontrole veterináře jsou vyhlídky na příštích pár týdnů takovéto: Bonita čeká na přeočkování, jelikož minulých několik let veterinární péči nedostávala žádnou. Cca za pět týdnů bude provedeno odstranění útvarů z nohou, z kterých veterinář obavy nemá. Zároveň bude provedena kastrace a budou odebrány obě mléčné lišty, kde pod každým cecíkem se nachází bulky a u těch tak optimistická prognóza není. Ve většině případů jsou tyto nádory zhoubné, na což jsme byli předem upozorněni. Prozatím byla stanovena předběžná suma operace na cca 8.000,- s tím, že se pokusíme pro Bonitu udělat maximum. Nově jí bylo objednáno krmivo od firmy Platinum a do operace se začne pracovat na snížení hmotnosti. Pokud by jste chtěli na léčbu a krmení Bonity finančně přispět, tak je tak možné učinit zasláním platby na náš transparentní účet https://www.fio.cz/ib2/transparent?a=2801254069 a do právy pro příjemce uvést Bonita. Dále pokud by jste měli možnost zaslat nějaké pomůcky k úklidu(hadry, houbičky, ručníky, kartáče), dezinfekční prostředky a prostředky na ruční mytí koberců, tak uvítáme i toto, jelikož Bonita neovládá žádnou základní hygienu uvnitř domu a tak úklid a čištění prostor domácnosti probíhá několikrát denně. Zájemcům o hmotnou pomoc zašleme adresu do soukromé zprávy.
Bonita se momentálně socializuje mezi ostatními psy a prozatím jejich společnost nevyhledává a je raději sama, více informací o jejím stavu i o tom, jak si na nový život v dočasné péči zvyká budeme podávat průběžně. Tým Weim Help, z.s.

28.1.2018… Dnes nám Marta zaslala bližší fotografie bulek Bonity, které má na mléčné liště, v tříslech, další se nachází na krku, dále má na hlavě a končetinách zarůstající jizvy neznámého původu. Držte palce, aby po veterinární kontrole byli vyhlídky Bonity stále optimistické a jednalo se pouze o tukové bulky. Weim Help, z.s.

27.1.2018… Zack a Bonita hlásí příjezd do Čech za převoz do ČR děkujeme Magdalena Ammerova-Milošovičová, dále pak Petra Horáčková za převoz Bonity z Brna do dočasné péče. Oba zůstávají v dočasné péči kolegů Marta Fajmonová a Michal Koryčan. Zack odjíždí v pondělí do svého nového domova a Bonitku čeká návštěva veterináře a prohlídka tukového nádoru. Po vyjádření k zdravotnímu stavu budeme dále postupovat v její adopci. …. Ne každé odložení do adopce je špatnou volbou. Tihle dva díky odležení ze strany svých majitelů získají mnoho… Lékařskou péči, lásku, domov, rodinu…. Ne každé zprvu vypadající špatné rozhodnutí je ve skutečnosti špatné Všem zúčastněným a to i rodinám, které se na Slovensku o jejich záchranu postarali děkujeme! Weim Help, z.s.

Chilli hledá domov

Po vzájemné domluvě s kolegy jsme se rozhohli pomoci najít nový domov pro osmiletého nekastrovaného Maďarského ohaře bPP slyšícího na jméno Chilli. Byl odebrán podvyživený ze špatných podmínek na Slovensku a momentálně se nachází v dočasné péči slečny, která se jej ujala a stará se o něj sama při studiu. Chilli je naočkován, očipován, po zaléčeném zánětu ucha a ještě pořád v nedostačujícím výživovém stavu. Je stále aktivním, hravým psem, který piluje zpět povely, aby byl co nejlépe ovladatelným. Nedělá mu problém chůze na vodítku, je velice vděčný za každou pozornost, která mu je věnována, vychází s dětmi, fenami- pokud jsou mírných povah. Na Slovensku žil v areálu firmy, kde byl využíván k hlídání objektu společně se dvěma fenami, které se na něm svou dominancí podepsali, jak psychicky, tak fyzicky tržnými ranami po celém těle – momentálně vyhojeno avšak stále hmatatelné jizvy. Momentálně má velký problém zůstávat sám o samotě v bytě své dočasné majitelky, kdy po jejím odchodu začne štěkat, vít a kňourat – vybavení bytu neničí. Té bohužel pokud Chilli své chování nezmění (nebo neodejde do nové dočasné rodiny, či lépe do adopce) hrozí vystěhování z důvodů stížností sousedů. Věříme, že se dá na tomto chování zapracovat, ale bude to chtít čas. Chilli tedy hledá rodinu, v které bude vládnout psí pohoda, nebudou mu vadit ani malé děti, nejlépe v rodinném domě s přístupem na zahradu a pokud možno s rodinou, která bude trávit co nejvíce času v jeho přítomnosti. Chilli odejde do nového doma na základě podpisu adopční smlouvy, v které bude podmínka kastrace a po uhrazení adopčního poplatku. V případě, že máte zájem o adopci nebo nabízíte Chillimu dočasnou péči s celodenním hlídáním, kontaktujte nás prosím pod příspěvkem na fb stránce Weimhelp.cz – Výmarský ohař, do zpráv na téže stránce nebo na e-mail info@weimhelp.cz . Předem děkujeme za sdílení příspěvku. Tým Weim Help, z.s.

Bady hledá domov

Bady je sedmiletý výmarský ohař bpp. Na začátku ledna absolvoval operaci kýly spojenou zároveň s kastrací, která dopadla bez komplikací. Jinak je zdravotně v pořádku. Bady je přátelský,energický a hlavně vděčný společník, který miluje aportování a pohyb jako každý jiný ohař, nemá ale rád koupání a to ani venku, ani doma. S fenami bez problému, pejsky si stejně jako každý jiný pes bude vybírat. Bady není vhodný k malým dětem, nemá trpělivost s jejich temperamentem a je v jejich blízkosti nervozní. Pokud by se však jednalo o odrostlejší mládež, která bude chápat, že má rád svůj ,,životní prostor,, tak si myslíme, že bude bez problému. Je zvyklý žít v bytě a krmen je granulemi. Neměl by však problém s žitím v domě se zahradou s přístupem na noc do chodby či předsíně. Bady bude odcházet do nového domova po podpisu adopční smlouvy a uhrazení adopčního poplatku 1.500 Kč, vybaven základními potřebami pro psa a jídlem na jeden měsíc. V případě, že budete mít o adopci zájem, kontaktujte nás prosím zde pod příspěvkem, do zpráv na fb stránce Weimhelp.cz – Výmarský ohař nebo na e-maliu info@weimhelp.cz. Děkujeme předem i za sdílení příspevku. Tým Weim Help, z.s.