Našli domov

ALVIN NAŠEL DOMOV

28.3.2018 Tyhle zprávy Vám píšeme nejraději 🙂 Alvin našel své ,,Čipmánky,, 🙂 Minulý týden ve středu Alvin odjel z útulku AniDef v Žim, kde se o něj čtrnáct dní perfektně staraly místní ošetřovatelky a díky kterým jsme měli šanci v klidu a s rozvahou jej připravit na převoz do dočasné péče. O víkendu měl svou první návštěvu od rodiny Lucie Šustkové a v pondělí již cestoval do svého nového domova na Kladně 🙂 Moc děkujeme Lucce s celou rodinou, že Alvinovi dali šanci na nový a lepší start do života a doufáme, že alespoň trochu zmírní jejich bolest po odchodu milované fenky. Tobě Alvine přejeme již jen vše dobré, ať co nejméně zlobíš a pro ty své ,,Čipmánky,, ať jsi novým osudovým psem. To vše ti přeje za Weim Help, z.s. teta Káťa, Marta, strejda Honza, holky z Žimu a všichni ostatní, kdo se na tvé záchraně podíleli. Alvin do doby kastrace zůstává v nové rodině v režimu dočasné péče s následnou adopcí.

BAX NAŠEL DOMOV

Čau děcka už jste dožvejkali ty svý Valentine’s večeře??? Máte upito a sedíte??? VOpravdu??? Fajn, je čas vylézt s pravdou ven Tak jo, ty dvě čubky co se starají o adopce, teda sorry moje Pánvičková teta a teta Katka sice říkaly, že mi dávají tří týdenní informační embargo než si budou jisté, že mě nepošlou šalinou zpět do Cajzlu, ale jsem hustej 👍💪Ty svý nový Brňáky jsem si VOmotal kolem prstu natolik, že po týdnu v novém domově už není cesty zpět Už prostě patřím do Asie 💪 mám tu novou mámu Eva Formanova a tátu Josefa Janču, jo a taky paní Spajkovou No a tety prosí, ať mě při venčení po Brně necháte všichni v klidu, že už mě zpět nechtějí 🙈😂 …. Každý se své pomoci dočká… Baxovi to trvalo téměř třičtvrtě roku, ale teď již s určitostí můžeme všichni říct. ,,Bax našel svou opravdovou rodinu,, Děkujeme, že v tom jedete s námi, Weim Help, z.s.

ZACK NAŠEL DOMOV

Zack našel svou novou rodinu a v pondělí 29.1.2018 bude předán do adopce 🙂 Všem moc děkujeme za pomoc při hledání nového domova. Zack je pětiměsíční zdravé štěně výmarského ohaře bpp, které bylo na silvestra nalezeno svou současnou dočasnou rodinou. Podařilo se zkontaktovat původní majitele, ale ti se jej zřekli. Je to hravé a šťastné štěně. V dočasné rodině žije ve velké smečce pejsků a i s kočičkou. Velice rychle se zvládl socializovat a zvládá základní hygienu téměř na sto procent. Zack je ,,nepopsaným listem papíru,, připraven se naučit vše, co mu nový domov nabídne. Momentálně se nachází na Slovensku a do adopce bude odcházet po uhrazení adopčního poplatku a po podpisu adopční smlouvy, které bude součástí kastrace po dosažení pohlavní dospělosti. Pokud máte o adopci Zacka zájem napište nám do zpráv na fb stránce Weimhelp.cz – výmarský ohař nebo pod tento příspěvek. Tým Weim Help, z.s.

BENIGNO ZŮSTÁVÁ DOMA

Pomáháme společně s paní chovatelkou nalézt nový domov pro pětiletého psa s PP Benigna. Benigno nebyl nikdy lovecky veden. Je zdravý, nekastrovaný jedinec vyrůstající v domácnosti s malými dětmi. Zvyklý na různá zvířata – papoušek, kočky, feny s tím, že psy si vybírá. Benigno není schopen zůstávat doma o samotě. Štěká, vyje a demoluje věci okolo sebe a v případě, že se mu vyskytne příležitost, tak uteče. Pokud však domácnost sdílí s jiným psím kamarádem je normálně schopen fungovat i bez svého člověka. Většinu těchto vlastností půjde důsledným vedením a výcvikem odbourat. Pejsek potřebuje zaměstnat hlavu a utahat. Momentálně tráví většinu času doma a na zahradě. Je možná návštěva po domluvě v okolí Jíloviště u Prahy. Žádný z jedinců k adopci není vhodný pro trvalý pobyt venku, či kotci. Zájemce o adopci prosíme, aby nás kontaktovali buďto pod příspěvkem, na info@weimhelp.cz či ve zprávách zde na fb stránce. Předem děkujeme za sdílení a pomoc při hledání domova pro Benigna. Tým Weim Help z.s.

BUDDY NAŠEL DOMOV

Buddy je šestiletý kastrovaný pes bez PP, který byl po smrti svého majitele adoptován rodinou, která jej bohužel přivázala na řetěz na dvoře a nevěnovala jeho potřebám žádnou pozornost. Po veterinární prohlídce, kdy prošel základním vyšetřením a očkováním byl shledán jako zdravý jedinec, který se potřebuje dostat do svalové kondice. Pravidelným pohybem a vhodnou stravou nebude tento cíl trvat dlouho. Buddy je plachý a submisivní vůči ostatním psům ať se jedná o fenky či psy. Domov v dočasné péči obývá s dalšími třemi fenami a spíše jim ve všem ustupuje, než že by se jednalo o vůdčího samce. Dle dostupným informací a chování nebude mít žádné problémy ani s dětmi, které budou poučeny, jak se k pejskům chová. Buddy na své jméno reaguje a je vidět, že bude po základním výcviku, který potřebuje plně ovladatelným jedincem. Zatím je nutné jej mimo ohraničený prostor venčit na vodítku. Zvyklý jezdit v klidu v autě. Je vhodný pro zkušeného majitele, který bude ze začátku trpělivý k výchově. Žádný z jedinců k adopci není vhodný pro trvalý pobyt venku, či kotci. Do nové rodiny bude odcházet čipován, vybaven do začátku granulemi firmy Platinum a po uhrazení adopčního poplatku ve výši 1.500,- . Zájemce o adopci poprosíme, aby nás kontaktovali buďto pod příspěvkem, na info@weimhelp.cz či ve zprávách zde na fb stránce.. Předem děkujeme za sdílení a pomoc při hledání domova pro tohoto psího úžasňáka. Tým Weim Help z.s.

SHIRA ZŮSTÁVÁ DOMA

Shira je desetiletá aktivní kastrovaná fenka bez PP, která je zvyklá být přes den na zahradě a však potřebuje na noc přístup do domu. Žije v rodině, kde bohužel po návratu majitelky z mateřské dovolené do práce na ni nezbývá adekvátní čas. Je klidné povahy, společenská, ovládá základní povely, vychází s ostatními zvířaty a zvyklá na malé děti. Je vhodná pro svůj věk a nenáročnost na pohyb i ke starším lidem. Do nové rodiny bude odcházet vybavena do začátku granulemi Orien senior a po uhrazení adopčního poplatku 1.500,- . Zájemce o adopci prosíme, aby nás kontaktovali buďto pod příspěvkem, na info@weimhelp.cz či ve zprávách zde na fb stránce. Shira bude do adopce zůstávat ve své původní rodině. Předem děkujeme za sdílení a pomoc při hledání domova pro tuto psí dámu. Tým Weim Help z.s.

RITA NAŠLA DOMOV

Rituška je dvouletá fenka bez PP a stala vlastně takovým neplánovaným členem naší cesty do Bratislavy, kde jsme přebírali společně s ní další pejsky pod Weim Help z.s. Byla odebrána z nevhodných podmínek a do začátku krom okamžité lásky ke svému dočasnému majiteli si nevezla nic. Nereagovala na své jméno, neuměla žádný povel, neznala chůzi na vodítku. Během měsíce v dočasné rodině zvládla základní socializaci a za pamlsky pár povelů. Svůj nový domov našla u Petra Slámová Kučeříková, která ji adopcí změnila její dosavadní život, kdy vyrůstala jako kůl v plotě uvázaná na dvoře. Přejeme Ritě i její nové rodině spoustu šťastných chvil a mnoho společných let po svém boku. Weim Help z.s.

JULINKA NAŠLA DOMOV

Julinka rok žila v dočasné péči pod záštitou spolku Šance pro jejich život z.s. a z které byla nedávno vrácena. Julinku přijali v roce do azylu s neléčenou zlomeninou nohy díky které si ponese do života určitý tělesný hendikep, který ji ale nebrání v tom, aby si užívala všeho co jí její okolí nabídne. Po skvělé a rychlé komunikaci ze strany spolku Šance pro jejich život z.s. bylo domluveno převzetí Julie do vlastnictví Weim Help, z.s. a rovnou byla předána do dočasné péče s následnou adopcí rodinou Romana Mičková. Děkujeme Romaně i jejímu muži za rozhodnutí, které změnilo život nejen jim, ale především Julii.

DUCK NAŠEL DOMOV

Další pejsek, kterému jsme našli domov je Duck.

Ducka si adoptoval starší manželský pár, který nedávno přišel o svoji fenečku výmarského ohaře a spíše to vypadá, že jsme namísto pejska zachránili spíše je.

V novém domově je šťastný a namísto původního plánu že bude spíše venku na zahradě se z něj stal pes domácí.

CID NAŠEL DOMOV

Původní majitel našel Cidovi domov sám. Děkujeme!

Po celou dobu byl Cid u původního majitele a náklady na Cida nebyly pro spolek žádné, jelikož jsme byli pouze prostředník a zabralo nám to jen trochu času.

BABETKA NAŠLA DOMOV

Druhým převzatým a zároveň druhým adoptovaným pejskem pod záštitou Weim Help, z.s. se stává Babette Aghamys. U Babetky proběhla veškerá vyšetření páteře, kloubů i krevní obraz. a vše s výsledkem na výbornou. Toto byl poslední krok k umožnění její adopce a vypsání kolonky zdravotní stav: v pořádku 👍 Přesto, že většina z Vás předem tušila, kde svou rodinu najde, tak věřte, že k tomuto rozhodnutí vedla ne úplně jasná cesta. Zváženy byli všechna pro i proti a tak po společném rozhodnutí Kateřina Křížová a Jaroslav Pittner zůstane Babette Aghamys v adopci u Katky a Jarda se stane jejím doživotním sponzorem. Více asi není třeba psát ❤ Někdy je dle slov Katky zapotřebí jít hlavou proti zdi a ukázat, že tam kde je vůle, jsou i možnosti. Všem zájemcům o adopci Babetky děkujeme, a věříme, že je zaujme třeba některý jiný z námi nabízených pejsků. Tým Weim Help z.s.

Celkové náklady na Babetku činily Kč 5.187,-
Granule 1.150,-
Doplňky 880,-
Veterina 3.157
,-
Příjmy přímo na Babetku: 1.000,-

MAX NAŠEL DOMOV

Max již napořád zůstane prvním pejskem převzatým do vlastnictví Weim Help z.s. a dnes máme tu čest oficiálně zveřejnit, že se stává i prvním adoptovaným pejskem pod záštitou našeho spolku Přesto, že na jeho inzerát nikdo nereagoval, tak si Max našel svou cestičku do nového domova, kde si užije své důstojné stáří S Jančou před sebou mají doufejme ještě spoustu času, který jim zajisté zpříjemní psí kamarádi a my přejeme, ať jim to šlape Po ortopedickém vyšetření, které nedávno absolvoval, byla Maxovi diagnostikována dysplazie čtvrtého stupně kyčelních kloubů a zároveň spondylóza páteře. Všichni víme, jak tato diagnóza bude v dalších měsících, či letech pokračovat a tak jsme rádi, že i přes tuto informaci se Jana rozhodla s Maxem dožít naplno a se vším co k tomu bude následovat Martě Fajmonové děkujeme za úžasnou dočasnou péči a tebe Jani vítáme v naší šedé VO rodině, kde na nic nebudete nikdy sami Tým Weim Help z.s.

Celkové náklady na Maxe činily Kč 3.899,-
Granule: 1.150,-
Doplňky: 880,-
Čipování: 500,-
RTG: 1.369,-